Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tu w Bydgoszczy najczęściej piją "pod chmurką" - zobacz, gdzie było najwięcej interwencji służb od 19 marca do 19 kwietnia

Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Gdzie bydgoskie służby najczęściej interweniowały w związku ze zgłoszeniami o piciu alkoholu w miejscach publicznych? Oto dane z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Bydgoszczy od 19 marca do 19 kwietnia.

Szczegóły na kolejnych slajdach >>
Gdzie bydgoskie służby najczęściej interweniowały w związku ze zgłoszeniami o piciu alkoholu w miejscach publicznych? Oto dane z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Bydgoszczy od 19 marca do 19 kwietnia. Szczegóły na kolejnych slajdach >>
Zajrzeliśmy w statystyki Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i sprawdziliśmy, ile zgłoszeń otrzymały służby w Bydgoszczy o spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych. Zobaczcie, gdzie w Bydgoszczy najczęściej interweniują mundurowi, w związku z piciem alkoholu "pod chmurką". Oto zgłoszenia zarejestrowane od 19 marca do 19 kwietnia br.

Spis treści artykułu

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Co to jest?

KMZB, to aplikacja działająca 24 godziny na dobę. - Jej celem jest eliminacja różnych zagrożeń, które pojawiają się wokół nas. Jest szczegółowa, co do możliwości wskazania miejsca występowania danego problemu - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Inowrocławiu.

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Najlepiej wytłumaczyć działanie mapy na konkretnym przykładzie. Przytoczony temat w artykule dotyczy spożywania alkoholu w miejscu publicznym. W katalogu mapy zagrożeń pojawiła się nowa kategoria dotycząca spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Niezależnie od preferencji co do lokalizacji, picie alkoholu w wyznaczonych miejscach jest nielegalne. Jednakże, zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu nie ograniczają się jedynie do samego aktu picia, ale obejmują także zachowania związane z nadmiernym hałasem, nękaniem przechodniów oraz zanieczyszczaniem przestrzeni publicznej.

Jak w prosty sposób zasygnalizować policji zdarzenia, których jesteśmy świadkami, a na dodatek mają one miejsce w naszym sąsiedztwie? To proste - taką możliwość taką daje nam Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zgłosić można naruszenia prawa w kilkudziesięciu kategoriach

Działająca od 5 października 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to narzędzie, z którego mogą skorzystać również mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu, by zgłosić uciążliwe społecznie problemy. Zostały one [b]skatalogowane w kilkudziesięciu kategoriach[/b].

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Jednocześnie zaznaczyć należy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, gdyż w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci.

Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczania na niej swoich spostrzeżeń. Do zgłoszeń można dodać opis, a nawet zdjęcie.

Jak skorzystać z mapy? Oto instrukcja:

W tych miejscach w Bydgoszczy było najwięcej zgłoszeń

Oto, gdzie bydgoszczanie najczęściej piją "pod chmurką" - dane od 19 marca do 19 kwietnia. Za pomocą mapy zgłoszono ponad 20 takich przypadków.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto