Małgorzata Chojnicka
Tak było w Lipnie podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie.
Tak było w Lipnie podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie. Małgorzata Chojnicka
Pierwszy czerwcowy weekend upłynął w Lipnie pod znakiem zmagań na motocrossowym torze. MX Lipno zorganizowało I Rundę Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie. Lipnowscy kibice mają powody do zadowolenia, bo zawodnicy MX Lipno pokazali się z jak najlepszej strony. Dopisała pogoda, która była jak na zamówienie. Emocji z dużą dawka adrenaliny nie zabrakło!

Pierwszy czerwcowy weekend upłynął w Lipnie pod znakiem zmagań na motocrossowym torze. MX Lipno zorganizowało

I Rundę Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie

. Lipnowscy kibice mają powody do zadowolenia, bo zawodnicy MX Lipno pokazali się z jak najlepszej strony. Dopisała pogoda, która była jak na zamówienie. Emocji z dużą dawka adrenaliny nie zabrakło!

W kategorii MX Kobiet zwyciężyła reprezentantka MX Lipno – Adrija Skudutyte prze zawodniczkami CAMK Człuchów: Oliwią Wiśniewską i Karoliną Jasińską. Czwarta była Agilija Skudutyte z MX Lipno.

W kategorii MX 65 zwyciężył Tymon Tomtała z KM Szczecin przed Jakubem Celejem z ŁKM Łowicz i Janem Hincem z MX Lipno.

W kategorii MX 85 triumfowali zawodnicy MX Lipno: Michał Psiuk, Jakub Pućkowski i Maksymilian Pawełczak.
W kategorii MX 125 wygrał Bartosz Jaworski z MX Lipno przed Dawidem Zarembą z Motocross Gdańsk i kolegą klubowym Jakubem Kowalskim.

W kategorii MX 2 najlepszy okazał się Dawid Zaremba z Motocross Gdańsk przed Janem Kotowiczem z ŁKM Łowicz i Piotrem Szczepankiem z CAMK Człuchów. Mikołaj Stasiak z MX Lipno był siódmy.

W kategorii MX Open zwyciężył Szymon Staszkiewicz z Motocross Gdańsk prze Jakubem Barczewskim i Łukaszem Kędzierskim z MX Lipno.

W kategorii MX Masters wygrał Maciej Zdunek z Motocross Gdańsk przed Karolem Kędzierskim, Oleksandrem Korolowem i Marcinem Kawczyńskim z MX Lipno.

W kategorii MX Masters 50+ pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Mirecki z CAMK Człuchów, drugie – Wiesław Wiśniewski z KM Wisła Chełmno, a trzecie – Mariusz Bukowski z CAMK Człuchów. Walter Stępiński z LKS Jastrząb Lipno zajął ósmą lokatę.

Puchary zwycięzcom wręczali Paweł Banasik, burmistrz Lipna, Andrzej Szychulski wójt gminy Lipno, Paweł Grębowski, prezes Stowarzyszenia MX Lipno oraz Marcin Kawczyński, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie.