Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tereny rekreacyjne w byłej nasycalni podkładów w Solcu Kujawskim [zdjęcia]

Adam Lewandowski
Zakład - najstarszy w tej branży w Polsce - działał od roku 1873. Drewniane podkłady nasycano tu olejem kreozotowym, zawierającym  m.in. fenole i pirydyny. Ich zawartość w gruncie przekroczona została kilkaset razy. 

W Solcu Kujawskim - po latach starań  znaleziono sposób na rekultywację zdegradowanych ponad 16 ha terenów. Naukowcy pod wodzą dr. inż. Wojciecha  Irmińskiego wyhodowali bakterię, która „zjadała” to, co najgorsze dla środowiska.  

W weekend uroczyście zakończono projekt przywracania życiu terenów po nasycalni. Wiosną wyrośnie tu już trawa i w niedalekiej przyszłości powstaną tereny rekreacyjne.

Uroczyście też posadzono metasekwoję - z okazji 10-lenia reaktywowania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim.
Zakład - najstarszy w tej branży w Polsce - działał od roku 1873. Drewniane podkłady nasycano tu olejem kreozotowym, zawierającym m.in. fenole i pirydyny. Ich zawartość w gruncie przekroczona została kilkaset razy. W Solcu Kujawskim - po latach starań znaleziono sposób na rekultywację zdegradowanych ponad 16 ha terenów. Naukowcy pod wodzą dr. inż. Wojciecha Irmińskiego wyhodowali bakterię, która „zjadała” to, co najgorsze dla środowiska. W weekend uroczyście zakończono projekt przywracania życiu terenów po nasycalni. Wiosną wyrośnie tu już trawa i w niedalekiej przyszłości powstaną tereny rekreacyjne. Uroczyście też posadzono metasekwoję - z okazji 10-lenia reaktywowania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim. Adam Lewandowski
Teren po byłej nasycalni podkładów kolejowych w Solcu Kujawskim stanie się miejscem rekreacji.

Zakład - najstarszy w tej branży w Polsce - działał od roku 1873. Drewniane podkłady nasycano tu olejem kreozotowym, zawierającym m.in. fenole i pirydyny. Ich zawartość w gruncie przekroczona została kilkaset razy.

W Solcu Kujawskim - po latach starań znaleziono sposób na rekultywację zdegradowanych ponad 16 ha terenów. Naukowcy pod wodzą dr. inż. Wojciecha Irmińskiego wyhodowali bakterię, która „zjadała” to, co najgorsze dla środowiska.

W weekend uroczyście zakończono projekt przywracania życiu terenów po nasycalni. Wiosną wyrośnie tu już trawa i w niedalekiej przyszłości powstaną tereny rekreacyjne.

Uroczyście też posadzono metasekwoję - z okazji 10-lenia reaktywowania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na soleckujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto