Po gratulacjach i wręczeniu nagród - pamiątkowa fotografia wyróżniających się sportowców, działaczy i władz powiatu bydgoskiego.  Oby sezon 2016 okazał się jeszcze bardziej udany
Po gratulacjach i wręczeniu nagród - pamiątkowa fotografia wyróżniających się sportowców, działaczy i władz powiatu bydgoskiego. Oby sezon 2016 okazał się jeszcze bardziej udany nadesłane
Na sesji Rady Powiatu Bydgoskiego starosta Wojciech Porzych wręczył nagrody I wyróżnienia dziesięciu sportowcom.

Najwyższą nagrodę - I stopnia- za wybitne osiągnięcia w tenisie stołowym otrzymała Dorota Bucław z Solca Kujawskiego. O jej talencie sportowym pisaliśmy nie raz. O nagrodę dla niej wystąpił Zbigniew Wawrzyniak, dyrektor soleckiego OSiR. Pani Dorocie zostanie ona wręczona na listopadowej sesji Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim.

W klubie „Czapla” medalistów wielu

Nagrodzeni zostali też zawodnicy, trener oraz działacz sportowy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czapla” Białe Błota, których do tych odznaczeń zgłosił trener Zbigniew Karnas.

Jako pierwsza szklaną statuetkę z rąk starosty odebrała Marta Kiełpikowska - od kilku lat czołowa krajowa zawodniczka w biegu na dystansie 2000 m przez przeszkody. W czerwcu zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski LZS w Słubicach i uzyskała tytuł wicemistrzyni Polski na dystansie 2000 m z przeszkodami.

W gronie najlepszych

Drugim nagrodzonym został Adrian Wojciechowski, który podczas rozgrywanych w Słubicach mistrzostwach Polski LZS w lekkiej atletyce zdobył srebrny medal na dystansie 200 m, a na dystansie 100 m IV miejsce. Adrian w lutym w Toruniu, podczas Halowych Mistrzostw Polski zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200 m wśród juniorów młodszych.

Kolejna nagroda trafiła do Kacpra Zamiatowskiego, także zawodnika klubu „Czapla”, który w rozgrywanych w Łodzi mistrzostwach Polski szkół podstawowych zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 60 m.

Wyróżnieni też zostali przez starostę: Hubert Selerzyński (na Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Łodzi zajął IV miejsce w skoku wzwyż), Monika Młynarek (zajęła IV miejsce w rozgrywanych w Wolbórzu mistrzostwach Polski w biegach przełajowych LZS i VI miejsce na dystansie 800 m.

Wyróżnień jest więcej

Władze powiatu wyróżniły także Tomasza Podolskiego, który zajął IV miejsce na dystansie 3000 m wśród juniorów na mistrzostwach Polski w Wolbórzu oraz Klaudiusza Wojciechowskiego (VI miejsce na 1500 m na mistrzostwach Polski w Wolbórzu).

Trenerzy i działacze też docenieni

Gratulacje za świetne wyniki w sporcie odbierali również na sesji powiatowej: Kinga Karnas, trenerka sekcji lekkiej atletyki przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Czapla” Białe Błota. Jej podopieczni w ub.r. i w tym roku zdobyli ponad 30 medali.

Wyróżnienie dla działacza sportowego i opiekuna-animatora sportu dzieci i młodzieży oraz wolontariusza sportowego została Kamila Karnas. Jak podkreślano na sesji - jej nieocenioną pomoc organizacyjną można było podziwiać w trakcie wielu imprez m.in. podczas mistrzostw powiatu i spartakiad przedszkolaka.